• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Стартував унікальний онлайн ресурс архіву української державності
  Опубліковано 27 січня 2022 року о 16:37

  27 січня 2022 року Державна архівна служба України та Центральний державний архів вищих органів влади та управління України в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» презентували новий онлайн ресурс, що на сьогодні вже включає понад півмільйона копій аркушів документів з фондів архіву.

  Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов у вступному слові зауважив, що Укрдержархів вже не вперше саме на майданчику «Укрінформу» відкриває шлях практичному впровадження нових проєктів, зокрема з удоступнення до документів Національного архівного фонду крізь призму їх оцифрування. «Власне процес оцифрування архівних документів нічого не несе без оприлюднення їх в онлайн формі», – наголосив очільник Укрдержархіву, додавши, що сучасний користувач вимагає зручного, інтуїтивно зрозумілого сервісу. Цю, так би мовити настанову, Державна архівна служба України та державні архіви прагнуть втілювати конкретними справами.

  Анатолій Хромов зробив невеликий екскурс у минуле і поінформував учасників заходу про подібні проєкти, які реалізують у Центральному державному архіві громадських об’єднань України та Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України. Голова Укрдержархіву принагідно підкреслив, що кінцева мета загальної програми, що визначена, як пріоритетна, – створення єдиного сайту доступу до усіх оцифрованих копій документів.

  «На момент анонсування нашої презентації ми завантажили 17 фондів, за кілька днів ще чотири додалося, тому загалом уже маємо понад 600 тисяч сканів і 21 фонд», – повідомила директорка Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України Лариса Левченко. Вона також розповіла про команду архівістів, котрі створювали цей продукт, наочно продемонструвала, як з монітора можна покроково «мандрувати» онлайн ресурсом.

  Про надбаний досвід у цій справі, а також про перспективи розвитку загалом інформатизації розповів директор ПП «Інформаційні архівні системи» Кирило Вислобоков.

  Генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук, директор Центрального державного історичного архіву України, м. Київ Ярослав Файзулін, завідувачка кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка Марина Палієнко, директор Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України Георгій Папакін та інші учасники презентації привітали Укрдержархів та Центральний державний архів вищих органів влади та управління України із знаковою подією не лише в житті архівної спільноти, а й усієї України.

  Голова Державної архівної служби України у відповідях на запитання розкрив подальші плани Укрдержархіву в царині оцифрування документів і запросив усіх до діалогу з тим, аби ефективніше втілювати нові амбіційні проєкти.

  Довідково. Онлайн ресурс створено на платформі «Архіум», розробником якої є ПП «Архівні інформаційні системи». До ресурсу завантажено понад 6 тисяч архівних справ 21 архівного фонду, які висвітлюють боротьбу українського народу за незалежність та державність у часи Української революції 1917-1921 років. Ресурс буде доступний користувачам у режимі 24/7 з будь-якого регіону нашої планети.

  Центральний державний архів вищих органів влади та управління України є найбільшим за обсягами архівних фондів і найбагатшим у інформаційному вимірі центральним архівом України. У подальшому «Архіум» ЦДАВО України поповнюватиметься цифровими копіями архівних фондів з історії України ХХ століття й вже у 2022 році досягне одного мільйона копій аркушів документів.