• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Державна архівна служба вперше розробила програму оцифрування архівних інформаційних ресурсів на середньостроковий період
  Опубліковано 2 лютого 2022 року о 16:24

  Програма оцифрування архівних інформаційних ресурсів на 2022-2025 роки (далі – Програма) є логічним продовженням заходів, що випливають із пріоритету Державної архівної служби «Відкриті архіви», прозора, зрозуміла та ефективна комунікація з партнерами та стейкхолдерами», невід’ємною складовою якого є забезпечення безперешкодного доступу до архівних інформаційних ресурсів, підвищення якості архівних послуг відповідно до потреб користувачів.

  Програма узгоджується з цілями пункту 19.1 «Права людини та доступ до правосуддя» довгострокових пріоритетів діяльності Уряду, що визначені Програмою діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 471.

  Програма, орієнтована на очікування сьогоднішнього користувача, й охоплює два самостійні та, водночас, взаємопов’язані напрями: оцифрування документів Національного архівного фонду й переведення в електронну форму довідкового апарату, які віднині носитимуть системний і цілеспрямований характер.

  Відправною точкою для роботи над очікуваними результатами Програми став аналіз досягнень та усталеної практики державних архівів щодо оцифрування архівних інформаційних ресурсів останніх років з урахуванням людських ресурсів, технічних і фінансових можливостей архівів станом натепер.

  У Програмі з нових позицій розкрито досягнення її мети – через показник оприлюднення оцифрованих архівних інформаційних ресурсів.

  Сподіваємося, що реалізація даної Програми також стане реальною можливістю для позитивних змін у сфері функціонування та соціального сприйняття архівів.