• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Публічний звіт Голови Укрдержархіву: проблеми, досягнення, перспективи
  Опубліковано 16 лютого 2022 року о 08:47

  15 лютого 2022 року в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбувся публічний звіт Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова про роботу Укрдержархіву, архівних установ і спеціальних установ страхового фонду документації у 2021 році та пріоритети на 2022 рік.

  Спектр  питань, які  порушив очільник Укрдержархіву під час свого виступу,  широкий – від нормативно-правової роботи відомства, фінансового та кадрового забезпечення до міжнародного співробітництва та пріоритетів діяльності на 2022 рік.

  Звіт Анатолія Хромова супроводжувався слайдами, що у цифрах і на фактах свідчили про здобутки і завдання, а також тенденції розвитку архівної сфери, спрямовані на інтеграцію вітчизняної архівної галузі у європейський і світовий соціокультурний простір.

  Трендом 2021 року і у подальшій  перспективі залишається оцифрування архівних документів. І хоча цей процес прискорився майже в 5 разів, проте Голова Укрдержархіву не вважає такі темпи ідеальними.

  «Наше завдання полягає в тому, щоб у найближчі 2-3 роки оцифрувати майже весь довідковий апарат і надати онлайн доступ до описів на сайтах архівних установ, а упродовж 5-7 років завершити оцифрування найбільш затребуваних документів, насамперед тих, що допоможуть дослідити історію родоводу, період Української революції 1917-1921 років, історичні події ХХ століття,  – наголосив Анатолій Хромов.

  Ключові  меседжі та подробиці публічного звіту очільника Державної архівної служби України Анатолія Хромова у відеозапису  трансляції заходу.