• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Міжнародна спільнота архівістів засуджує агресію Росії та підтримує українських колег
  Опубліковано 3 березня 2022 року о 19:33

  З початку безпрецедентної агресії Російської Федерації щодо незалежної України міжнародна спільнота архівістів висловлює стурбованість та слова підтримки українським архівістам, підкреслюючи в своїх зверненнях важливість захистити архіви України і те, що поки оригінали документів у безпеці, історію не можна стерти, а також пропонуючи свою допомогу, у т. ч. в оцифруванні документів Національного архівного фонду України та збереженні вже створених електронних ресурсів.

  Відкритість архівів є ознакою демократичного суспільства, доступ до архівів є основним правом людини, дозволяючи виправити будь-які спотворення та дезінформацію і архівісти світу розуміють, що внаслідок бойових дій та бомбардувань існує можливість їх втрати.

  На адресу Державної архівної служби України та її очільника Анатолія Хромова вже надійшли листи підтримки від 20 іноземних архівних та наукових установ, громадських організацій архівістів (Болгарія, Естонія, Італія, Латвія, Литва, Польща, Сполучені Штати Америки, Швеція, Великобританія, Ірландія, Канада, Словаччина, Туреччина, Чехія). Нові листи підтримки продовжують надходити.

  Президент Міжнародної ради архівів Девід Фрікер у відповідь на звернення Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова до Генерального Секретаріату організації щодо позбавлення членства в МРА Федерального архівного агентства Російської Федерації у найближчі дні скликатиме термінове засідання Виконавчої ради МРА для прийняття відповідного рішення. Усі іноземні колеги відзначають хоробрість і відвагу наших співвітчизників, а також архівістів України, які віддано захищають незалежність та територіальну цілісність України, Національний архівний фонд України та засуджують державу-агресора.