• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Закликаємо європейські архівні установи підтримати вступ України до ЄС
  Опубліковано 8 березня 2022 року о 08:09

  Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов звернувся до Президента та Генерального Секретаря Міжнародної ради архівів, а також Президента Європейського відділення Міжнародної ради архівів (ЮРБІКА) та архівних установ – членів ЮРБІКИ із закликом підтримати вступ України до Європейського Союзу.

  Анатолій Хромов зазначив, що сьогодні весь світ, весь Європейський Союз шоковані війною, яку розпочала Російська Федерація на території України. Світ з гнівом та глибоким співчуттям спостерігає за ситуацією в Україні та готовий надати гуманітарну допомогу людям, постраждалим від бойових дій.

  Міжнародна спільнота архівістів солідарна з українськими архівістами і відзначає їхній внесок у забезпечення доступу та відкритості архівів, заходи вжиті Укрдержархівом у напрямку адаптації національного законодавства у сфері архівної справи до європейського законодавства та європейських цінностей, оцифрування архівних документів та довідкового апарату до них. Завдяки проведеній роботі громадяни України мали можливість дізнатися про долі своїх предків і родичів за часів репресивного радянського режиму. Архівні документи, доступні на електронних ресурсах державних архівів України, використовуються журналістами та істориками, громадянами всього світу.