• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Міжнародна рада архівів припиняє відносини з державними архівними установами Росії та Білорусі
  Опубліковано 11 березня 2022 року о 10:12

  10 березня 2022 року Виконавчий комітет Міжнародної ради архівів проголосував за припинення відносин з державними архівними установами Росії та Білорусі. Рішення вступає в дію негайно.

  МРА призупиняє відносини з Федеральним архівним агентством Російської Федерації, Комітетом з питань архівів при уряді Удмуртської Республіки, Державним комітетом архівів Республіки Татарстан, Департаментом архівів та діловодства Міністерства юстиції Республіки Білорусь.

  Це означає, що всі офіційні контакти між цими установами та їх співробітниками з МРА, її організаціями (експертними групами, секціями, філіями) та органами припиняються.

  Міжнародна рада архівів також звертається до Уряду Російської Федерації та Уряду Республіки Білорусь щодо негайного припинення «збройної агресії, закликаючи їх поважати та захищати професійні спільноти та установи, які займаються веденням інформації, діловодства та архівів та які не лише опікуються пам’яттю про Україну, а й документацією та архівами, які свідчать про ідентифікацію, права та обов’язки її народу та його законно та демократично обраного уряду».

  Тексти резолюції Виконкому МРА українською та англійською мовами додаються.

  Довідково: Державна архівна служба України у світлі розпочатої агресії Російської Федерації проти України, внаслідок якої під загрозою втрати опинилася унікальна документальна та культурна спадщина українського народу, звернулася з офіційною заявою до Міжнародної ради архівів щодо припинення членства в МРА державних архівних установ Росії. На звернення Укрдержархіву першими відреагували державні архівні служби країн Балтії, Польщі, Словаччини, Чехії.