• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  «Архів архівного законодавства» онлайн!
  Опубліковано 14 березня 2022 року о 10:20

  «Архів архівного законодавства» онлайн! Державна архівна служба України презентує новий онлайн проєкт «Архів архівного законодавства»

  Незважаючи на безпрецедентну агресію росії проти української держави, народу та нашої культурної спадщини, ми продовжуємо працювати і відсьогодні на сайті Укрдержархіву відкрито доступ до колекції з майже двохсот нормативно-правових актів з історії архівної справи в Україні радянської доби. Цей ресурс допоможе краще розуміти практики тоталітарного режиму в організації роботи державних архівів, зокрема й щодо закриття реального доступу широкого кола користувачів до ретроспективної архівної інформації. Подібні практики характерні і для сучасної росії, яка не лише глорифікує тоталітаризм та авторитарних діячів минулого але й активно впроваджує згадувані політики в сучасному періоді.

  «Архів архівного законодавства» пропонує користувачам пошук документів за шістнадцятьма умовно виділеними їх назвами, а також дозволяє критично осмислити їхні положення та висновки, порівняти із сучасною нормативно-правовою базою функціонування архівної галузі.

  Ресурс рекомендовано архівним фахівцям, студентам, викладачам, усім, хто цікавиться і досліджує історію архівної справи в Україні.

  «Архів архівного законодавства» онлайн!