• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Перша Угода про резервне зберігання цифрових копій документів НАФ України у хмарних сховищах іноземних партнерів
  Опубліковано 25 березня 2022 року о 14:47

  Державна архівна служба України в умовах війни продовжує комунікацію з іноземними партнерами у напрямку досягнення домовленостей щодо забезпечення резервного зберігання цифрових копій документів НАФ України та довідкового апарату до них у хмарних сховищах таких партнерів.

  25 березня 2022 року в режимі онлайн за ініціативи та участі Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова та Головного виконавчого директора та зберігача Національного архіву Сполученого Королівства Джефа Джеймса відбулося підписання між сторонами Угоди про тимчасову передачу.

  Це перша така Угода, метою якої є забезпечення зберігання, за допомоги створення Національним архівом Сполученого Королівства хмарних сховищ даних, резервних копій цифрових матеріалів державних архівних установ України на випадок можливої їх втрати через війну Російської Федерації проти України.

  Центральним державним електронним архівом України та відповідальними працівниками Національного архіву Сполученого Королівства вже опрацьовуються технічні питання тимчасового переміщення таких матеріалів.

  Хмарне сховище створюється для українських державних архівних установ британськими колегами на безоплатній основі на окремому сервері, достатнього розміру для зберігання цифрового контенту та можливості незалежного копіювання такого контенту всіма державними архівними установами України. Технічну допомогу в організації цієї онлайн зустрічі та підписанні Угоди про тимчасову передачу надано Міністерством закордонних справ України та Посольством України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії.