• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Співробітництво державних архівів з корпорацією FamilySearch International (США) розширюється
  Опубліковано 28 березня 2022 року о 11:17

  Початок повноцінної війни Росії проти України не зупинив активність українських архівів у сфері зовнішніх зносин, не порушив їхніх планів та домовленостей, досягнутих з іноземними партнерами. Навпаки, міжнародна архівна спільнота підтримала Державну архівну службу України та державні архіви, і свідченням цього є підписання 28 березня 2022 року за участі Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова директором Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України Ларисою Левченко договору про співробітництво з корпорацією FamilySearch International (США). 

  Від FamilySearch участь у заході взяв офіційний представник корпорації в Україні Олександр Січкаренко.

  І це не останній договір, який планується до підписання з корпорацією в поточному році. Укрдержархів та FamilySearch International продовжать консультації з українськими державними архівами, оскільки всі учасники переговорного процесу, а також державні архіви, які вже долучилися до співпраці з американськими партнерами, розуміють важливість поглиблення взаємовигідного співробітництва обох сторін, яке сприятиме стабілізації фінансової діяльності українських архівів під час війни Росії проти України.

  Довідково: 2 червня 2020 року Голова Укрдержархіву Анатолій Хромов підписав Меморандум про співробітництво між Державною архівною службою України та корпорацією FamilySearch International (США), метою якого є оцифрування документів Національного архівного фонду України генеалогічного характеру та створення фонду користування на такі документи.

  З дати вчинення Меморандуму договори щодо оцифрування документів генеалогічного характеру вже підписано трьома центральними державними архівами України та 10 державними архівами областей.