• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Зміни до Порядку користування документами Національного архівного фонду
  Опубліковано 11 квітня 2022 року о 16:02

  Державна архівна служба України ініціювала внесення змін до Порядку користування документами НАФ, які затверджено наказом Міністерства юстиції України від 08 квітня 2022 року № 1398/5 «Про внесення змін до Порядку користування документами Національного архівного фонду, що належать державі, територіальним громадам», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 08 квітня 2022 року за № 399/37735.

  Метою прийняття документу є запобігання використанню відомостей, що містяться в документах Національного архівного фонду України для здійснення колабораційної діяльності.

  Так, запроваджується відмова керівництвом архіву або за його поданням керівництвом Укрдержархіву в доступі до документів НАФ для осіб, які здійснюють інформаційну діяльність у співпраці з державою-агресором та/або його окупаційною адміністрацією, спрямовану на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації чи збройних формувань та/або на уникнення нею відповідальності за збройну агресію проти України, активної участі у таких заходах. Цією нормою доповнено розділ ІІ Порядку користування документами НАФ, яким унормовано організацію роботи користувачів у читальних залах архівів, їхні права та обов’язки.