• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Припинено дію всіх угод з державою агресором у галузі архівної справи
  Опубліковано 19 квітня 2022 року о 13:32

  У зв’язку з безпрецедентним проявом відкритої, широкомасштабної агресії росії проти України, внаслідок якої під загрозою знищення опинилися документи Національного архівного фонду України, 24 лютого 2022 року втратили чинність такі міжнародні договори України міжвідомчого характеру:

  Угода про співробітництво між Головним архівним управлінням при Кабінеті Міністрів України та федеральною архівною службою росії від 24 грудня 1998 року;

  Протокол про спільні проекти Державного комітету архівів України та федерального архівного агентства (російська федерація) від 21 березня 2007 року.

  План спільних заходів Державної архівної служби України і федерального архівного агентства (російська федерація) на 2014– 2016 роки, підписаний 3 вересня 2013 року, припинив свою дію 1 січня 2017 року.

  Перспективи налагодження будь-якої співпраці у межах виконання двосторонніх угод російської сторони з конкретними архівними установами України відсутні. Відповідним рішенням, про яке 18 квітня 2022 року Укрдержархів інформувало Міністерство закордонних справ України, припиняється дія таких документів.

  Прийняте рішення є результатом роботи, проведеної Державною архівною службою України, яка розпочалася за ініціативи Анатолія Хромова, очільника Укрдержархіву, ще 7 липня 2021 року із звернення до Міністерства закордонних справ України з проханням інформувати російську сторону щодо претензій Укрдержархіву до незаконного переміщення росархівом архівних документів з державних архівів АР Крим та м. Севастополя до державного архівного фонду Росії, внаслідок якого Україна втратила близько 2 млн справ документів НАФ України. Наступним кроком стала підготовка в установленому порядку денонсації міжнародних договорів міжвідомчого характеру, укладених з росархівом. Державна архівна служба України звертається до іноземних партнерів підтримати ініціативу українських архівістів та розірвати двосторонні міжнародні міжвідомчі угоди з росархівом та архівними установами держави-агресора.