• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Онлайн зустріч керівників архівних служб України та Молдови
  Опубліковано 20 квітня 2022 року о 13:35

  20 квітня 2022 року в режимі онлайн відбулася зустріч Анатолія Хромова, Голови Державної архівної служби України з Ігорем Кашу, директором Національного архівного агентства Республіки Молдова.

  Очільник Укрдержархіву, привітавши свого молдавського колегу з призначенням на посаду, подякував Ігорю Кашу за підтримку ініціативи Укрдержархіву провести таку зустріч та зацікавленість у поглибленні конструктивного та взаємовигідного співробітництва між архівними службами обох держав.

  Обидва керівника, обмінялися інформацією про сучасний стан розвитку архівної галузі в Україні та Молдові, акцентували увагу на необхідності дотримуватися у діяльності архівів принципів відкритості та доступності архівних документів, окремо зупинившись на відкритості документів репресивних органів колишнього СРСР, насамперед документів КДБ. Перспективним напрямком роботи архівних установ обох країн є оцифрування архівних документів та проведення архівної реформи.

  Анатолій Хромов інформував колегу про те, що не зважаючи на повномасштабну агресію росії проти України архівісти працюють в тих регіонах, де сьогодні це можливо. Він також розповів про підготовку нового законодавства, яке на відміну від законодавства про Національний архівний фонд України, має об’єднати всі національні архівні інформаційні ресурси. Він акцентував увагу, що наявність в державних архівах України та Молдови документів, що містять інформацію про історичне минуле обох народів, в Україні, це насамперед Державний архів Одеської області, об’єднує обидві установи і має слугувати підгрунтям для зміцнення міжвідомчого співробітництва.

  Ігор Каша, зупинившись на співробітництві з іноземними партнерами та перспективах його розвитку з українськими архівами, запропонував допомогу у збереженні документів НАФ України під час війни росії проти України, а також іншу необхідну допомогу.

  Обидва керівники домовилися завершити необхідні процедури узгодження Меморандуму про взаєморозуміння між Державною архівною службою України та Національним архівним агентством Республіки Молдова та підписати його до кінця 2022 року.