• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  У базі даних «Український мартиролог XX ст. доступна інформація про 85 326 жертв політичних репресій
  Опубліковано 27 квітня 2022 року о 10:30

  Цього місяця оновлення інформації бази даних «Український мартиролог XX ст.» відбувається втретє і відтепер для користувачів доступна інформація про 85 326 жертв політичних репресій в Україні. До бази даних додано картки про ще 1220 постраждалих осіб.

  Центральний державний електронний архів України опрацював інформацію надану Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України, Центральним державним архівом громадських об’єднань України, Державним архівом Полтавської області та успішно додав до бази даних популярного онлайн ресурсу, доступ до якого надається на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України.

  Ознайомитися з даними  https://archives.gov.ua/um.php

  Довідково. «Український мартиролог ХХ ст.» – це інформаційно-пошуковий інтернет-проєкт, що розміщений на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України та містить стислу інформацію про жертви репресій 1920-1950-х років: фотопортрет або кілька фотографій (за наявністю), ім’я жертви та коротка характеристика роду занять, дати життя, відомості щодо реабілітації, посилання на архів, де зберігаються архівно-слідчі справи та інші дотичні матеріали. Базу даних «Український мартиролог ХХ ст.» презентував Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов 6 листопада 2020 року під час пресконференції в Укрінформі.