• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Нове поповнення бази даних «Український мартиролог ХХ ст.»
  Опубліковано 4 травня 2022 року о 13:17

  Базу даних «Український мартиролог XX ст.» поповнено новою інформацією і відтепер для користувачів доступна інформація про 87211 жертв політичних репресій в Україні. До бази даних додано картки про ще 1885 постраждалих осіб, у тому числі 216 фотодокументів.

  Центральний державний електронний архів України опрацював інформацію надану Центральним державним архівом громадських об’єднань України, державними архівами Дніпропетровської, Івано-Франківської та Львівської областей та успішно додав до бази даних популярного онлайн ресурсу, доступ до якого надається на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України.

  Ознайомитися з даними можна за посиланням:   https://archives.gov.ua/um.php.

  Довідково. «Український мартиролог ХХ ст.» – це інформаційно-пошуковий інтернет-проєкт, що розміщений на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України та містить стислу інформацію про жертви репресій 1920-1950-х років: фотопортрет або кілька фотографій (за наявністю), ім’я жертви та коротка характеристика роду занять, дати життя, відомості щодо реабілітації, посилання на архів, де зберігаються архівно-слідчі справи та інші дотичні матеріали. Базу даних «Український мартиролог ХХ ст.» презентував Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов 6 листопада 2020 року під час пресконференції в Укрінформі.