• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Ресурс «Архіви Криму» поповнено новими документами
  Опубліковано 4 травня 2022 року о 11:07

  До розділу «Архіви Криму» офіційного вебпорталу Укрдержархіву додано нові цифрові копії документів 2 190 справ (127 496 файлів) із фондів Державного архіву в Автономній Республіці Крим.

  Відтепер загальний обсяг інформації розміщеної на означеному інформаційному ресурсі складає 6 625 справ (2 справи – Державного архіву м. Севастополя і 6 623 справи – Державного архіву в Автономній Республіці Крим), що представлені 365 940 файлами, загальним розміром 388 ГБ.

  Завдяки електронному ресурсу «Архіви Криму» Державна архівна служба України хоча б частково поновила доступ до тимчасово втрачених архівних документів, що зберігаються у фондах Держархівів в АР Крим та м. Севастополь, а відвідувачі вебпорталу Укрдержархіву отримали можливість дослідити власний родовід та дізнатися про долю своїх родичів, репресованих за часів комуністичного тоталітарного режиму в Криму.

  Зазначені цифрові копії документів доступні за посиланням: https://tsdea.archives.gov.ua/metric-books/.

  Довідково. 16 липня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов представив онлайн доступ до архівних документів Автономної Республіки Крим та м. Севастополя під час пресконференції в Укрінформі.

  Цифрові копії документів генеалогічного характеру Держархіву в АР Крим було отримано Укрдержархівом у травні 2021 року від корпорації FamilySearch International (США) у рамках співробітництва з корпорацією.

  Для зручного користування Центральним державним електронним архівом України у серпні 2022 року було удосконалено електронний ресурс «Архіви Криму». Від 10 грудня 2022 року після презентації в Укрінформі на електронному ресурсі стали доступними архівні документи репресивних органів та жертв комуністичного тоталітарного режиму в Криму, що зберігаються в Галузевому державному архіві Служби безпеки України, який долучився до проєкту, ініційованому очільником Державної архівної служби України.