• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Нове поповнення ресурсу «Архіви Криму» документами репресивного характеру
  Опубліковано 26 травня 2022 року о 17:18

  Тематичну колекцію цифрових фондів документів Національного архівного фонду України репресивного характеру розділу «Архіви Криму» офіційного вебпорталу Укрдержархіву поповнено новими документами з фондів Галузевого державного архіву Служби безпеки України.

  Центральним державним електронним архівом України опрацьовано та додано до тематичної колекції цифрові копії 5 архівних справ за 29 листопада – 5 грудня 1937 року (фонд 6, опис 6, справи №№ 26–30), 959 файлів, загальний розмір 2,32 ГБ, а також описову інформацію до них, отримані в рамках реалізації спільного проєкту з Галузевим державним архівом Служби безпеки України.

  Відтепер на ресурсі «Архіви Криму» доступні цифрові копії документів репресивного характеру 1916–1941 років та описова інформація до них, обсяг яких складає 40 справ (фонд 6, опис 6, справи №№ 1, 1а, 1б, 1в, 1г, 2–20, 21–30, 61–66), що представлені 9 072 файлами, загальним розміром 29,26 ГБ.

  Цифрові копії документів ГДА СБУ доступні за посиланням: https://tsdea.archives.gov.ua/metric-books/?arch_id=39

  Довідково. 16 липня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов представив онлайн доступ до архівних документів Автономної Республіки Крим та м. Севастополя під час пресконференції в Укрінформі.

  Цифрові копії документів генеалогічного характеру Держархіву в АР Крим було отримано Укрдержархівом у травні 2021 року від корпорації FamilySearch International (США) у рамках співробітництва з корпорацією.

  Для зручного користування Центральним державним електронним архівом України у серпні 2022 року було удосконалено електронний ресурс «Архіви Криму». Від 10 грудня 2022 року після презентації в Укрінформі на електронному ресурсі стали доступними архівні документи репресивних органів та жертв комуністичного тоталітарного режиму в Криму, що зберігаються в Галузевому державному архіві Служби безпеки України, який долучився до проєкту, ініційованому очільником Державної архівної служби України.