• In English
 • FamilySearch розпочинає оцифрування документів у Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України
  Опубліковано 30 травня 2022 року о 16:38

  Ще один очікуваний проєкт з масштабного оцифрування документів НАФ України, які містять інформацію про дійових осіб історії України ХХ століття, завдяки договору укладеному з корпорацією FamilySearch International відсьогодні стартував у Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України.

  На першому етапі планується оцифрувати 1 800 000 аркушів документів із фондів № 582 «Державний комітет статистики України» (сімейні картки Всесоюзного перепису населення 1926 року), № 4959 «Уповноважені і Представники Урядів СРСР і УРСР по переселенню та оптації населення російської, української, білоруської, польської, чеської і словацької національностей по міжнародних угодах 1944-1946 рр.», численні фонди міських і повітових комісій по виборах до Установчих зборів, штабів стрілецьких куренів, бригад і полків, інших військових формувань періоду Української революції 1917-1921 рр., документи утриманців таборів для інтернованих військ Української Народної Республіки за кордоном, особові справи співробітників органів державної влади Української Народної Республіки періоду Української Центральної Ради, Української Держави та Директорії Української Народної Республіки, а також органів влади радянської України перших десятиліть, касаційні справи Верховного суду України за 1921-1941 рр., інших установ.

  За радянських часів більшість із цих документів перебувала на таємному зберіганні і стала доступною за часів незалежності України. Вже 31 травня 2022 року для оцифрування буде передано архівні справи загальним обсягом 7,5 тис аркушів.

  Довідково: 2 червня 2020 року Голова Укрдержархіву Анатолій Хромов підписав Меморандум про співробітництво між Державною архівною службою України та корпорацією FamilySearch International (США), метою якого є оцифрування документів Національного архівного фонду України генеалогічного характеру та створення фонду користування на такі документи.
  З дати вчинення Меморандуму договори щодо оцифрування документів генеалогічного характеру вже підписано трьома центральними державними архівами України та 10 державними архівами областей.
  Центральний державний архів вищих органів влади та управління України підписав договір про співробітництво з корпорацією 28 березня 2022 року.