• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Американці допомагають українцям в оцифровці метрик з ХVIII до початку ХХ століття
  Опубліковано 16 червня 2022 року о 13:32

  Про те, як відбувається оцифрування документів НАФ України за підтримки FamilySearch International розповів 15 червня 2022 року журналісту «КП в Україні» Ярославу Кулішу Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов.

  FamilySearch International має безкоштовний сайт, де всі оцифровані копії виставляються у вільний доступ, який з цього року має українську версію. Все, що оцифрують державні архіви, а сьогодні з корпорацією співпрацюють 13 архівів (3 центральні та 10 обласних), буде доступно на сайті FamilySearch International, а архіви отримають цифрову копію для власних сайтів, пояснює Анатолій Хромов.

  На реалізацію спільного з американськими партнерами проекту піде 7–10 років. Планується оцифрувати всі масові документи, що містять генеалогічну інформацію та можуть допомогти українцям у пошуках власного родоводу і вони будуть «викладені у вільний онлайн-доступ», говорить очільник Укрдержархіву. У планах щомісяця створювати 100 тисяч копій в одному архіві. «Особливо важливо це зараз, коли читальні зали на період війни для відвідувачів закриті», говорить Голова.

  Повний текст інтерв’ю.