• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Уряд розширив повноваження Укрдержархіву в умовах війни
  Опубліковано 21 червня 2022 року о 12:58

  В умовах повномасштабної військової агресії російської федерації та з метою організації додержання правового режиму надзвичайного чи воєнного стану і забезпечення сталого функціонування державних архівних установ, що належать до сфери управління Укрдержархіву, уряд розширив повноваження Державної архівної служби України.

  Відповідні зміни внесені до Положення про Державну архівну службу України, затвердженого постановою  Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 870.  

  Зокрема, постановою уряду пункт 73 Положення  щодо здійснення заходів Укрдержархівом із формування програм перспективного розвитку, будівництва, реконструкції, капітального ремонту, введення в дію об’єктів доповнено підпунктом 731 такого змісту: «забезпечує стале функціонування державних архівних установ, що належать до сфери управління Укрдержархіву, в умовах особливого періоду».

  Розширено повноваження Державної архівної служби також у новому  підпункті 8 пункту 5: віднині Укрдержархів з метою організації своєї діяльності забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, вирішення питань цивільного захисту, додержання правового режиму надзвичайного чи воєнного стану в разі його введення в Україні або в окремих її місцевостях, здійснення інших заходів відповідно до законодавства.

  Вищезазначені доповнення, що розширюють коло повноважень Укрдержархіву, містяться у постанові Кабінету Міністрів Україні, прийнятій 17 червня 2022 р. № 694 «Про внесення змін до Положення про Державну архівну службу України»

  https://cutt.ly/fKkn7rn