• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Анатолій Хромов про архіви в умовах війни на Європейському архівному колоквіумі
  Опубліковано 23 червня 2022 року о 10:05

  22–23 червня 2022 року в м. Кракові, Республіка Польща проходить щорічна конференція Європейського архівного колоквіуму «Розпорошена спадщина. Збереження та відновлення архівів в Європі після Першої світової війни», тематика якої є особливо актуальною сьогодні, коли Україна виборює свою територіальну цілісність та незалежність у широкомасштабній війні з росією.

  Анатолій Хромов, Голова Державної архівної служби України, інформував присутніх про стан українських архівів в умовах війни. Очільник Укрдержархіву закликав європейську архівну спільноту підтримати позицію Укрдержархіву щодо блокування будь-якої двосторонньої співпраці з архівними установами росії та білорусі та їхньої участі у міжнародних архівних проєктах/заходах, а також подякував за підтримку, яка надається європейськими колегами для забезпечення потреб українських архівів на звільнених від окупації держави-агресора територіях.

  Генеральний консул України в Кракові, Вячеслав Войнаровський у своєму вітальному слові зазначив, що сьогодні відбувається цивілізаційний вибір усього світу внаслідок військових дій в Україні, які також мають значний вплив на збереження культурної спадщини, особливо беручи до уваги варварське ставлення держави-агресора до історичних та культурних пам’яток України.

  Павел Петжик, генеральний директор державних архівів Республіки Польща відмітив, що цьогорічна конференція має на меті зблизити та об’єднати зусилля європейських архівів для їх убезпечення від втрат внаслідок військової агресії. Він добре розуміє українських архівістів, оскільки архіви Польщі за часів свого існування неодноразово потерпали від крадіжок зі сторони росії і повернути ці документи, навіть їх копії, надзвичайно складно, а інколи неможливо.

  У конференції беруть участь керівники та відповідальні працівники національних архівних служб та державних архівів, наукових інституцій Німеччини, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Словенії, Румунії, Болгарії, Чорногорії, Угорщини, України, Чехії.

  Запис конференції доступний за посиланням:

  https://cutt.ly/jKnn1VO  (англійською мовою);

  https://cutt.ly/mKnn3L1 (українською мовою).