• In English
 • Анатолій Хромов та Павел Петжик обговорили двосторонні ініціативи міжвідомчого співробітництва
  Опубліковано 24 червня 2022 року о 18:20

  24 червня 2022 року в м. Кракові (Республіка Польща) Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов провів консультації з Генеральним директором державних архівів Республіки Польща Павлом Петжиком. Сторони обговорили всебічну підтримку українських архівів польською стороною, у т. ч. їхньої інтеграції в ЄС.

  Анатолій Хромов подякував польським архівістам за надану допомогу в забезпеченні збереження документів НАФ України в умовах війни та працівникам українських архівів, які через бойові дії, вимушено опинилися на території Польщі.

  Очільники державних архівних служб України та Польщі порушили питання інтенсифікації проєктів з оцифровки архівних документів обох сторін у 2022 та наступних роках, узгодили подальші спільні дії, спрямовані на збереження ресурсів українських архівів в умовах воєнного стану, висловили готовність до подальшого поглиблення взаємовигідного та конструктивного співробітництва, а також узгодили можливість співпраці у відносинах обох сторін з іншими іноземними партнерами, зокрема з Міжнародною радою архівів.

  Павел Петжик зі свого боку зазначив, що Державна архівна служба України та українські архіви можуть і в подальшому розраховувати на підтримку та допомогу польських колег.