• In English
 • Державна архівна служба України разом з американськими партнерами надають онлайн доступ до 10 млн копій документів з історії Голокосту
  Опубліковано 30 червня 2022 року о 13:19

  Від 29 червня 2022 року вперше стають доступними онлайн документи про Голокост, що зберігаються в державних архівах України. Це, 10 мільйонів сторінок записів про трагедію єврейського народу скопійовані Меморіальним Музеєм Голокосту США в рамках співробітництва за Договором з Державною архівною службою України впродовж майже 25 років.

  «Після чотирьох місяців війни в Україні та можливості ще більш цілеспрямованого знищення українських культурних об’єктів, у тому числі музеїв та архівів, історично необхідно зробити ці матеріали доступними в цифровому вигляді», – каже Ребекка Белінг, директор Музею Девіда М. Рубінштейна Національного інституту документації Голокосту.

  «Цей спільний проєкт вчергове спростував один із основних міфів російської агресивної антиукраїнської пропаганди про «антисемітську» та «нацистську» сутність українського народу. Наші архіви та громадянське суспільство відкрите до справжніх наукових дискусій та вільного доступу усіх охочих до документальних свідчень, в тому числі щодо трагічних подій Голокосту. У нас країна без архівної цензури та табу на історичні дослідження» – відзначив Анатолій Хромов, Голова Державної архівної служби України.

  Перші мільйони сторінок записів тепер легко шукати на ресурсі: https://cutt.ly/oKXErYB

   Музей планує щомісяця додавати нові записи, доки не будуть доступні всі оцифровані документи з фондів українських архівів, які містять історичні матеріали напередодні, під час і після Голокосту. Україна була місцем критичних подій в історії Голокосту, включаючи початок систематичного масового вбивства євреїв нацистською Німеччиною після вторгнення в Радянський Союз у 1941 році. Принаймні 1,5 мільйона євреїв було вбито у нинішніх кордонах України.

  Більш детально за посиланням: https://cutt.ly/1KXWmZ1

  Довідково: Державна архівна служба України та Меморіальний музей Голокосту, США співпрацюють тривалий час, починаючи ще з середини 1990-х років ХХ століття. За цей період було мікрофільмовано та оцифровано значний за обсягом масив документів з історії Голокосту, що зберігаються в українських архівах та представляють велику цінність для збереження пам’яті про трагічні сторінки історії єврейського народу для майбутніх поколінь. Співробітництво здійснюється за Договором про співробітництво між сторонами, здійсненим 24 травня 2016 року.

  На виконання цього Договору про співробітництво Укрдержархів погодився з пропозицією американських партнерів зробити цифрові копії з фондів державних архівів України доступними в мережі Інтернет.