• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Масштабне оцифрування документів стартувало в Державному архіві Кіровоградської області
  Опубліковано 5 липня 2022 року о 10:06

  Рамки співробітництвацентральних та обласних державних архівів з корпорацією FamilySearch International (США) невпинно розширюються. Віднині масштабну програму з оцифрування документів генеалогічного характеру розпочато в Державному архіві Кіровоградської області.

  Як і раніше планувалося, потужне обладнання обслуговуватиме команда фахівців архіву з 5-ти операторів.

  Попередньо програма розрахована на 5 років і передбачає оцифрування 91634 одиниць зберігання обсягом близько 14 млн. аркушів. У першу чергу передбачається створення цифрових копій на метричні книги установ релігійного культу різних конфесій, книги реєстрації актів громадянського стану органів ДРАЦС, документи приватних нотаріусів, а також фільтраційні та архівно-слідчі справи. Окрім того, заплановано оцифрування фондів органів влади та місцевого самоврядування, навчальних закладів тощо.

  Довідково: 2 червня 2020 року Голова Укрдержархіву Анатолій Хромов підписав Меморандум про співробітництво між Державною архівною службою України та корпорацією FamilySearch International (США), метою якого є оцифрування документів Національного архівного фонду України генеалогічного характеру та створення фонду користування на такі документи. З дати вчинення Меморандуму договори щодо оцифрування документів генеалогічного характеру вже підписано трьома центральними державними архівами України та 10 державними архівами областей.
  Державний архів Кіровоградської області підписав договір про співробітництво з корпорацією 29 грудня 2020 року.