• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Голова Укрдержархіву Анатолій Хромов провів зустріч із Генеральним консулом Грецької Республіки в м. Одеса Дімітріосом Дохтсісом
  Опубліковано 14 липня 2022 року о 17:31

  14 липня 2022 року в онлайн режимі відбулася конструктивна розмова очільника Державної архівної служби України Анатолія Хромова з Генеральним консулом Грецької Республіки в м. Одеса паном Дімітріосом Дохтсісом.
  Голова Укрдержархіву подякував Генеральному консулу за активне сприяння при підготовці Меморандуму про взаєморозуміння між Генеральним консульством та Державним архівом Одеської області, який було підписано 12 липня 2022 року за участі головного архівіста України в приміщенні Одеської національної наукової бібліотеки в рамках візиту Міністра закордонних справ Грецької Республіки Нікоса Дендіса.
  Анатолій Хромов та Дімітріос Дохтсіс обговорили шляхи налагодження співпраці з іншими регіонами, на які поширюються послуги консульства. Йдеться, зокрема, про державні архіви Вінницької, Кіровоградської, Миколаївської, а за умов деокупації окремих територій, також і Херсонської областей.
  Як наголосив Голова Укрдержархіву, діапазон співробітництва тут широкий. Один із таких векторів – спільні проєкти з оцифрування документів про присутність греків у південних містах та областях України, їх збереження та популяризація.
  Співрозмовники також домовилися про проведення спільних наукових конференцій, на панелях яких будуть обговорюватися питання збереження й оприлюднення грецької архівної спадщини, наявної в українських архівах.

  Довідково. 30 травня 2011 року підписано Угоду про співробітництво між Державною архівною службою України та Генеральним державним архівом Грецької Республіки.