• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Анатолій Хромов представив директора Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву
  Опубліковано 30 серпня 2022 року о 17:07

  Сьогодні, 30 серпня 2022 року, Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов представив директора Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву.

  Директоркою закладу стала Олена Косенко, офіційно до виконання обов’язків вона приступає із 31 серпня 2022 року.

  Центральний державний аудіовізуальний та електронний архів – це архів створений шляхом злиття Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С Пшеничного та Центрального державного електронного архіву України.

  У своїй промові Анатолій Хромов зауважив, що об’єднання цих архівів має стати новим поштовхом для їхнього розвитку. Зі свого боку Державна архівна служба України сприятиме проходженню зазначеного процесу якомога швидко, безболісно та успішно.

  Новопризначена директорка Олена Косенко висловила вдячність за довіру та розповіла про чотири пріоритетних напрямки розвитку Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву, а саме, забезпечення інтелектуального доступу до документів НАФ за допомогти створення електронних інформаційних ресурсів, приймання на зберігання електронних документів, комплектування архіву документами про події війни росії проти України та пришвидшення темпів оцифрування.

  Довідково: Олена Косенко здобула вищу освіту у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка у 2005 році за спеціальністю “історія”,  кваліфікація  “історик, викладач історії”. Має науковий ступінь кандидата історичних наук.

  До призначення на цю посаду працювала начальником відділу Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного. Загалом має 13 років стажу роботи в архівній галузі.