• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Анатолій Хромов відвідав Закарпаття: підсумки візиту
  Опубліковано 6 вересня 2022 року о 15:55

  6 вересня 2022 року очільник Укрдержархіву Анатолій Хромов мав зустріч із головою Закарпатської обласної військової адміністрації Віктором Микитою.


  У рамках зустрічі було обговорено перспективи розвитку архівної справи області попри масштабну агресію росії проти України та розглянуто питання підтримки обласною адміністрацією діяльності Державного архіву Закарпатської області. Під час зустрічі Анатолій Хромов інформував, що перевірив стан сховищ, читальних залів та наявність укриттів у приміщеннях архіву в мм. Ужгород та Берегово.


  Під час зустрічі Анатолія Хромова з колективом було обговорено долучення архіву до співробітництва з корпорацією FamilySearch International та анонсовано рішення про відкриття в Державному архіві Закарпатської області читальних залів для користувачів з 7 вересня 2022 року . Відзавтра дослідники зможуть користуватися архівною інформацією не тільки у форматі онлайн, а й безпосередньо замовити архівні справи відвідавши архів.


  Довідково: Державний архів Закарпатської області продовжує оцифрування архівних документів Національного архівного фонду й створення цифрових копій для фонду користування, відповідно до Договору між Державним архівом Закарпатської області та Управлінням Мукачівської греко-католицької єпархії від 17 травня 2021 року.

  Також Державний архів Закарпатської області активно поповнює базу даних «Український мартиролог XX ст.» та співпрацює з іноземними партнерами задля врегулювання архівних кризових ситуацій та запобіганню знищення документів.