• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Анатолій Хромов взяв участь у конференції архівів ЄС DLM Forum та зустрівся з очільником архівів Чехії Даніелем Долежалом
  Опубліковано 9 вересня 2022 року о 13:47

  Анатолій Хромов вперше представив архівну галузь України у щорічній конференції європейських архівів DLМ Forum, що проходить 8–9 вересня 2022 року в м. Прага, Чеська Республіка.

  Цьогорічна конференція присвячена ролі архівів у наступному Європейському цифровому десятилітті і розглядає питання управління публічною інформацією та доступу до відкритих даних, електронного архівування та автоматизації обробки даних в архівах, вимог до інформаційних систем та перевірки прав доступу до ресурсів, індексування аудіовізуальних архівів, архівування електронної пошти, використання штучного інтелекту для відбору документів для постійного зберігання. Своїм досвідом поділяться представники архівів та наукових інституцій Австрії, Швеції, Чехії, Нідерландів, Фінляндії, Італії, Угорщини, Данії, а також запрошені з Великобританії.

  9 вересня 2022 року Анатолій Хромов зустрівся з директором Департаменту архівів та діловодства МВС Чехії Даніелем Долежалом та його заступницею Ленкою Лінхартовою й обговорив питання активізації міжвідомчого двостороннього співробітництва, зокрема можливість стажування на базі Національного архіву Чехії українських архівістів за напрямком реставрація архівних документів у 2023 році. Він також ознайомився  з проєктом, що реалізується чеськими партнерами впродовж останніх 15 років – Національні цифрові архіви (NDA), завдяки якому надаються централізовані послуги з оцінювання, прийому на зберігання, збереження та доступу до документів системою чеських державних архівів.

  Разом з очільником Укрдержархіву у заходах брав участь директор Державного архіву Закарпатської області Михайло Місюк.

  Довідково: DLМ Forum, заснований у 1994 році Європейською Комісією на виконання висновків Європейської Ради від 17 червня 1994 року щодо розширення співробітництва в сфері архівів.

  Це європейське співтовариство, в якому представлені державні архіви, органи влади, комерційні організації, наукові та освітні заклади, а також волонтерський сектор.

  Члени DLМ Forum обмінюються професійним досвідом та знаннями в сфері архівної справи та діловодства, управління документами та життєвого циклу документів та інформації в країнах ЄС. Завдяки DLМ Forum розроблено серію стандартів управління документами MoReq (Типові вимоги до управління електронними записами/документами).

  Конференції DLM Forum відкриті до участі представників інших країн, що дозволяє використовувати напрацьовані стандарти в сфері управління документами іншим державам.