• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Вийшов новий випуск журналу «Архіви України»
  Опубліковано 13 вересня 2022 року о 15:25

  На вебсайті науково-практичного журналу «Архіви України» оприлюднено цьогорічний другий випуск фахового видання українських архівістів:

  https://au.archives.gov.ua/index.php/au/331

  До уваги читацької аудиторії, Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов разом із першою заступницею Тетяной Ємельяновой підготували статтю про архів українського німого кіно, а саме про формування, зберігання та правові засади доступу.

  Ви також можете ознайомитеся із статтею Людмили Приходько, в якій йдеться про «Сирітські твори» як об’єкт авторського права. Науковець з урахуванням досвіду Євросоюзу, Великобританії, Канади та США робить спроби дослідити саме поняття та правовий режим використання цих творів.

  У наступній рубриці – Війна очима історика-сучасника, у продовжені другої  частини статті під назвою: «Дописи під ревіння сирен» Георгія Папакіна, ви дізнаєтеся про початок шляху ганьби та злочинів російської армії від початку її створення, а саме від часів правління Петра I.

  У рубриці «Огляди джерел та документальні нариси» читайте про Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г. С. Пшеничного як суб’єкт професійної й наукової комунікації, знайомтесь із документами про реформу українського правопису в особовому фонді Василя Німчука та дізнавайтесь про особливості ведення книг записів актів громадянського стану в Україні у 1920-х роках (на прикладі Херсонщини).

  Читачів нашого часопису чекають пізнавальні та наукові матеріли про цифровізацію архівної галузі за кордоном. Зокрема, про архівні інформаційні ресурси у Франції, їх сучасні підходи в організації та використанні, також про український музей в Празі онлайн.

  Редакційна колегія журналу висловлює щиру вдячність усім авторам статей і запрошує шановне архівне товариство до співпраці.

  Принагідно звертаємо увагу науковців, працівників архівних установ, докторантів, аспірантів, здобувачів наукового ступеня, що науково-практичний журнал «Архіви України» включено до Переліку наукових фахових видань України категорії «Б» за двома спеціальностями 029 «Соціальна комунікація» та 032 «Історичні науки».

  З вимогами до оформлення статей можна ознайомитися на  вебсайті журналу за посиланням: http://au.archives.gov.ua/index.php/au/requirements

  Отож, чекаємо на оригінальні статті, що мають наукову і практичну цінність .