• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Документи про 648 репресованих осіб доповнили «Український мартиролог ХХ ст.»
  Опубліковано 3 жовтня 2022 року о 17:18

  На початок жовтня 2022 року база даних «Український мартиролог XX ст.» поповнилася  картками ще про 648 постраждалих осіб, у тому числі 198 фотодокументів.

  Центральний державний електронний архів України опрацював інформацію державних архівів Івано-Франківської, Кіровоградської та Житомирської областей. Відтепер у зазначеній базі даних доступна інформація для користувачів про 94 123 жертв політичних репресій в Україні.

  Ознайомитися з даними: https://archives.gov.ua/um.php

  Довідково. «Український мартиролог ХХ ст.» – це інформаційно-пошуковий інтернет-проєкт, що розміщений на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України та містить стислу інформацію про жертви репресій 1920-1950-х років: фотопортрет або кілька фотографій (за наявністю), ім’я жертви та коротка характеристика роду занять, дати життя, відомості щодо реабілітації, посилання на архів, де зберігаються архівно-слідчі справи та інші дотичні матеріали. Базу даних «Український мартиролог ХХ ст.» презентував Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов 6 листопада 2020 року під час пресконференції в Укрінформі.