• In English
 • Відбулося відкриття виставки “Биківня в документах і пам’яті”
  Опубліковано 8 листопада 2022 року о 07:33

  4 листопада 2022 року перша заступниця Голови Державної архівної служби України Тетяна Ємельянова взяла участь у відкритті нової виставки «Биківня в документах і пам’яті» проєкту Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили».

  Під час брифінгу Тетяна Ємельянова наголосила, що для Державної архівної служби України, дуже важливо, аби українці знали правду про злочини радянського режиму, сліди яких частково зберігаються в архівах.

  В експозиції представлені унікальні архівні документи, зокрема розсекречені документи НКВС, що стосувалися Великого терору й національних операцій, документи КДБ, що приховувати правду про Биківню, а також фото з пошуково-ексгумаційних робіт, відомості про першовідкривачів Биківнянської трагедії, матеріали з архівно-кримінальних справ. Окремий блок експозиції присвячений постатям з Биківнянського мартирологу, які згруповані за соціальним і професійним зрізом.

  Виставка працюватиме упродовж місяця на Контрактовій площі в Києві.

  Довідково: в експозиції використано матеріали фондів Галузевого державного архіву Служби безпеки України, Центрального державного архіву громадських об’єднань та україніки, Центрального державного архіву вищих органів влади України, Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву України, Центрального державного архіву-музею літератури та мистецтва України.

  Детальнішу інформацію про виставку дивіться на сайті.