• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Профільний Комітет Верховної Ради України розглянув питання про державні архіви України в умовах війни
  Опубліковано 18 листопада 2022 року о 14:34

  18 листопада 2022 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов на засіданні Комітету гуманітарної та інформаційної політики розповів про ситуацію з державними архівами в Україні в умовах війни, зокрема про існуючі загрози, втрати та оптимізацію роботи.

  Серед основних питань, про які доповів Анатолій Хромов, йшлося про евакуацію фондів в умовно безпечні місця, відновлення діяльності архівів на деокупованих територіях, проведення реорганізації системи центральних державних архівів України, пришвидшення темпів оцифрування та співпрацю Укрдержархіву із міжнародними партнерами. Окремо у доповіді зазаначено, що реформування діяльності архівних установ, їх оптимізація неможливі без прийняття нового галузевого закону.

  Члени Комітету під час обговорення доповіді взяли до уваги озвучено інформацію та подякували за проведену роботу в екстремальних умовах війни, висловили готовність надати підтримку у підготовці, розгляді та прийнятті нового профільного законодавчого акту , який дозволить реформувати та оптимізувати архівну галузь.