• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Підписано Угоду про співробітництво з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка 
  Опубліковано 25 листопада 2022 року о 14:34

  25 листопада 2022 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов разом із Першою заступницею Тетяною Ємельяновою зустрілися із ректором Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимиром Бугровим для обговорення та підписання двосторонньої угоди про розширення співробітництва. 

  На урочистому зібранні були присутні проректор з науково-педагогічної роботи Олена Доброжанська, завідувачка кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Марина Палієнко, професор кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Ярослав Калакура.

  Документ передбачає об’єднання зусиль для підготовки висококваліфікованих фахівців з архівної справи, а саме для поглиблення їх компетентності, професійних і практичних навичок. Проводитимуться заходи з координації науково-дослідної роботи для обміну досвіду з провадження новітніх технологій в архівну справу. Студенти Університету братимуть участь у теоретичній та практичній підготовці, проводитиметься  навчально-виробнича архівна практика. Планується реалізація спільних науково-практичних та науково-освітніх проєктів з питань архівознавства, дослідження та оприлюднення документів Національного архівного фонду України із застосуванням сучасних технологій, вивчення та популяризація історії Українського народу і держави за документами НАФ.

  У своїй промові Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов зауважив на важливості введенні нових освітніх програм у підготовку архівістів: «Ми б хотіли спробувати знайти ті напрями, які є критичними для нашої галузі, в плані отримання відповідної освіти. На жаль, в Україні немає жодного закладу який готував би професійних реставраторів документів. Ми зараз завдяки партнерам організовуємо стажування закордоном, проте, ці міри не замінять спеціальності. Ще одним таким напрямком є діджитал курс цифрових архівістів, оскільки ми продовжуємо активно рухатися в оцифруванні». 

  Ця угода укладена строком на п’ять років. Беручи до уваги багаторічну співпрацю, що ґрунтується на традиціях та взаємній повазі Державна архівна служба України висловлює прагнення до подальшого розширення взаємовигідного співробітництва. 

  Фото: Тетяна Василик, Центр комунікації КНУ імені Тараса Шевченка.