• In English
 • «Світ ловив мене, та не спіймав»
  Опубліковано 2 грудня 2022 року о 18:18

  Презентуємо онлайн-виставку з нагоди 300-річчя від дня народження видатного українського філософа-мислителя, письменника, педагога, музиканта, знавця античності та поліглота – Григорія Сковороди.

  У вкрай складний для держави час ідея персональної свободи, яку сповідував Григорій Сковорода, становить світоглядний код українців та є надзвичайно актуальною і важливою. Сьогодні ми боремося за українську ідентичність, не втрачаючи людяності, гідності та любові. Тому філософія нашого мислителя Григорія Сковороди потребує як ніколи представлення широкому загалу.

  У виставковому проєкті представлені рукописи, автографи, першодруки, графіка, зокрема, зображення оригіналів та копій творів Григорія Сковороди: «Сад Божественных песней» [1757], «Басни Харьковскыя» [кінець 1760-х – 1770-х], [«Кольцо»] «Дружескій разговор о душевном мире» [1773-1774], «Разговор, называемый алфавит, или букварь мира» [1774], «Израильский змій, или Картина, нареченная: День. Схожа на Икону, называемую Еллински: Пестунъ Алкивиадовъ. И на Египетскую лево-деву: Сфинкс. Написана 1776 года. Поновлена 1780 года» та інші документи про життєвий шлях, творчість, епістолярну спадщину філософа, що зберігаються в державних архівах України.

  З матеріалами виставкового проекту можна ознайомитися на сайті Укрдержархіву за посиланням.