• In English
 • Допомога українським архівам: співпраця з Музеєм Берлін-Карлсхорст
  Опубліковано 5 грудня 2022 року о 15:49

  «Допоможемо швидко і без зайвої бюрократії», за таким принципом Музей Берлін-Карлсхорст постійно надає допомогу українським закладам культури, які зазнали руйнувань внаслідок бойових дій під час війни росії проти України, у забезпеченні збереження музейних колекцій та архівних документів. Сьогодні реалізація цього проєкту є одним з найважливіших напрямків діяльності музею, оскільки через постійні бомбардування українські заклади культури та архіви перебувають під загрозою нових пошкоджень та втрат.

  Проєкт стартував у липні 2022 року і охоплює всю Україну. Допомогу вже отримали 48 установ, серед яких музеї, державні архіви, національні історико-культурні заповідники, бібліотеки, науково-дослідні інститути та інші установи.

  Допомога Музею досить різноманітна. Це і оцифрування документів та експонатів, обладнання спеціальних приміщень для їх збереження, ремонт та реставрація після пошкодження, забезпечення відповідного температурно-вологісного режиму у сховищах та пристосованих приміщеннях, протипожежний захист. Це також закупівля та передача до місця призначення пакувальних, реставраційних та будівельних матеріалів.

  Координатор проєкту Катерина Малигіна зазначає, що завдяки досвіду та прямим контактам з партнерами, цілодобовій доступності працівників Музею, допомога надається швидко.

  Серед установ, які отримали допомогу Державний архів Харківської області, будівля якого залишилася практично без вікон, значних пошкоджень зазнали системи опалення та електропостачання. За допомоги Музею Берлін-Карлсхорст вжито першочергових заходів для забезпечення захисту приміщення архіву у зимовий період: закрито всі вікна, забезпечено протипожежну безпеку, надано обладнання для оцифрування архівних фондів, на черзі забезпечення генераторами та осушувачами для підтримки необхідного температурно-вологісного режиму у сховищах.

  Оцифрування архівних документів, вважають працівники Музею, надає додаткові можливості забезпечення збереження документальної спадщини українського народу, його історії. Це, паралельний з фізичним захист цих документів та їх довгострокова доступність онлайн. Музей в цьому напрямку співпрацює з німецьким розробником Museum-Digital (https://ua.museum-digital.org/), який розробив спеціальну версію для України і вже 30 українських установ культури бажають взяли участь у проєкті з оцифрування музейних предметів та архівних документів. Повна версія за посиланням.