• In English
 • Презентовано книгу Державного архіву СБУ про відголос Угорської революції у документах КҐБ 
  Опубліковано 9 грудня 2022 року о 16:15

  9 грудня 2022 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов взяв участь в офіційній презентації книги “Відголос: Угорська революція 1956 року та українське суспільство у документах КҐБ”, яка підготовлена авторським колективом Галузевого державного архіву Служби безпеки України та Історичного архіву Державної безпеки Угорщини. 

  Презентація відбулася у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за участі декана історичного факультету університету Івана Патриляка, директора ГДА СБУ Андрія Когута та автора вступної статті Олександра Пагіря. 

  Під час свого виступу Анатолій Хромов висловив вдячність авторам документальної збірки: «Приємно бачити, що не зважаючи на ту велечезну кількість завдань, які стоять перед архівною системою в умовах війни, про які ми не завжди говоримо публічно, зокрема, переміщення та евакуацію фондів, наші архівісти завершують ті об’ємні процеси, що розпочали до повносштабного вторгнення, а саме таку ґрунтовну працю з публікації розсекречених документів. Це є ще одним підтвердженням, що Україна є лідером із відкритості та доступності до документів радянських спецслужб, і кожна така подія, презентації збірки документів лише це підкреслює».

  У книзі опубліковано 67 архівних документів: спецповідомлення, оперативні зведення, донесення, меморандуми, листи та агентурні повідомлення про вплив Угорської революції на українське суспільство у 1956–1957 років з відголосом до середини 1959 року. Також книга містить ілюстрації тих, хто був репресований за підтримку Угорською революції, зокрема за поширення листівок. Показано й фото чільних функціонерів КҐБ, згаданих у документах. 

  Довідково: Додрукарську підготовку збірника було здійснено в Києві за підтрики Українського інституту національної пам’яті. Над книгою працювали угорські та українські історики: Гєрге-Бендегуз Чех, Магдоліна Барат, Андрій Когут, Ірина Лябах і Олександр Пагіря.

  Фото: СБУ