• In English
 • Підтримка та допомога іноземних партнерів
  Опубліковано 13 грудня 2022 року о 14:56

  Від початку повномасштабної війни росії проти України міжнародна архівна спільнота підтримала Державну архівну службу України і, розуміючи наскільки це важливо для українських архівістів, практично відразу, долучилася до надання конкретної допомоги у збереженні документів Національного архівного фонду України в умовах війни.

  Ми щиро дякуємо всім іноземним партнерам, про їхній внесок у збереження документальної історії українського народу ми оперативно інформуємо в новинах на офіційному вебпорталі та сторінках Укрдержархіву в соціальних мережах. Відповідна інформація поширюється українськими архівами, які завдяки підтримки іноземних партнерів отримали можливість відновити свою діяльність на деокупованих територіях, проводити широкомасштабне оцифрування архівних документів, зберігати наявні електронні ресурси у віддалених хмарних сховищах, продовжити роботи з реставрації та багато іншого.

  Сьогодні ми хочемо висловити слова подяки за фінансову підтримку трьом організаціям: Friends of the Galt Museum & Archives, International Council for Archives, Association of Canadian Archivists. Від дня анонсування Укрдержархівом відкриття благодійного рахунку для підтримки українських архівів в умовах війни вони організували збір пожертв, фінансове адміністрування та підтримку в соціальних медіа. Спеціальний онлайновий аукціон організований Association of Canadian Archivists зібрав чи не найбільшу пожертву, серед отриманих на благодійний рахунок. Завдяки інформаційній підтримці International Council for Archives інформація про благодійний рахунок постійно доступна на вебсайті міжнародної організації архівістів та поширюється на інших інформаційних ресурсах.

  Днями архівне містечко в Києві отримало фінансову підтримку (внесок в 10 000 канадійських доларів) від наших колег з Канади. Отримані кошти будуть використані на оплату енергоносіїв та дадуть можливість пережити надто складний зимовий період 2022–2023, адже через постійні атаки ворога на енергетичну систему України, більшість архівів не забезпечені світлом та опаленням, що має негативний вплив на фізичний стан архівних документів.

  Довідково: 01 серпня 2022 року Державна архівна служба України інформувала міжнародну архівну спільноту про відкриття благодійного рахунку для підтримки архівних установ в умовах військової агресії росії проти України та відновлення їх злагодженої роботи та життєдіяльності, а також з метою збереження документальної спадщини України.