• In English
 • Консультації про співробітництво Голови Державної архівної служби України та Виконавчого директора Міжнародної ради архівів
  Опубліковано 21 грудня 2022 року о 16:21

  21 грудня 2022 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов провів онлайн консультації з Виконавчим директором Міжнародної ради архівів Карлосом Серрано Васкесом.

  Основним питанням консультацій стало обговорення допомоги українським архівам у збереженні документів Національного архівного фонду України, які перебувають під загрозою знищення внаслідок постійних обстрілів та бомбардувань, реалізація проєкту з оцифрування архівних фондів та забезпечення архівів комп‘ютерною технікою, проведення онлайн навчання/стажування провідними фахівцями МРА для українських архівістів з оцифрування архівних документів, їх обліку та збереження відповідно до міжнародних стандартів у 2023 році.

  Анатолій Хромов висловив подяку іноземним партнерам, зокрема Міжнародній раді архівів, за підтримку та зазначив, що ситуація в якій опинилися українські архіви надзвичайно складна, найважчим буде зимовий період, оскільки практично всі архіви без опалення та електропостачання через постійні бомбардування країною агресоркою, найважча ситуація наразі в Херсоні. Реалізація програми оцифрування документів НАФ України, забезпечення сталої роботи відомчих електронних ресурсів та їх збереження, потребує оновлення комп‘ютерного обладнання та серверів. Окремо він відмітив взаємодію з корпорацією FamilySearch International, Меморіальним Музеєм Голокосту США, Національним Меморіалом Катастрофи та Героїзму Яд Вашем (Ізраїль), державними архівними службами та науковими установами Польщі та Чехії, з якими реалізуються масштабні проєкти з оцифруваня тематичних комплексів документів НАФ України. Проривом 2022 року стала презентація Міжархівного пошукового порталу, завдяки цьому ресурсу тематичні комплекси документів трьох центральних державних архівів є доступними в режимі 24/7, до кінця року планується приєднання до ресурсу Держархіву Львівської області.

  Карлос Серрано Васкес зазначив, що МРА і надалі проводитиме політику підтримки українських архівів та залучення до надання допомоги у відновленні та забезпечені їхньої діяльності міжнародної архівної спільноти, інших міжнародних установ та організацій, благодійних фондів тощо. Укрдержархів може розраховувати на допомогу в отриманні близько 20 комп‘ютерів вже наступного року. Він також приємно вражений результатами діяльності українських архівістів, які незважаючи на складні умови продовжують працювати та надавати доступ до документів, а також швидкими темпами їх оцифрування.