• In English
 • Публікація Анатолія Хромова у щорічному журналі “Forum” від Федерального архіву Німеччини
  Опубліковано 21 грудня 2022 року о 18:09

  За результатами надзвичайної конференції Європейської групи архівів AEG та Європейського бюро національних архівів EBNA у Берліні, де у серпні 2022 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов вперше представив архіви України, вийшов річний випуск журналу “Forum”.

  Цього року у випуску було опубліковано тези доповіді Анатолія Хромова “Українські архіви під час війни”, у якій очільник Укрдержархіву окреслив загальний стан архівної справи у час повномасштабної агресії росії проти України, наочно продемонстрував наслідки злочинів окупантів, відзначив віддану роботу українських архівістів, подякував міжнародним партнерам за підтримку та закликав розірвати будь-які ще наявні угоди з країною-агресором.

  Повний текст публікації (с.62-65) читайте за посиланням (англійською): https://bit.ly/3hGyZDL.

  Довідково: Конференції EBNA проводяться, як правило, двічі на рік у країні яка головує в Раді ЄС. На порядку денному – питання стратегічного значення у сфері архівів та управління документами, такі як оцифрування та цифровізація, зберігання електронних документів, крадіжки документів, готовність до катастроф і стандарти в архівній сфері.
  EAG найчастіше збирається під час конференцій EBNA. Це офіційна експертна група Європейської Комісії, яка забезпечує співробітництво та координацію питань з діяльності та розвитку архівів.
  24–26 серпня 2022 року в Берліні проходить надзвичайна конференція EBNA та засідання AEG, які свого часу не відбулися в 2020 році через пандемію COVID–19 в світі.