• In English
 • Державний архів Львівської області долучився до Міжархівного пошукового порталу
  Опубліковано 26 грудня 2022 року о 18:39

  26 грудня 2022 року в приміщенні Львівської обласної військової адміністрації презентовано результати виконання заходів по інформатизації Держархіву області та створенню публічних електронних сервісів завдяки долученню цифрових копій документів архіву до ресурсу Міжархівний пошуковий портал. 

  Захід проведено за участі Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова, заступника голови Львівської обласної військової адміністрації Олександра Кулепіна, директорки Державного архіву Львівської області Ірини Мартенс та директора ПП «Архівні інформаційні системи» Кирила Віслобокова.

  Державний архів Львівської області став першим обласним архівом, який доєднався до комплексної системи репрезентації оцифрованих документів на Міжархівному пошуковому порталі, який в перспективі має увібрати в себе документи всіх державних архівів для того, щоб користувачі, як громадяни України, так і користувачі з будь-якої іншої країни, окрім країни агресорки, для якої буде заблокований цей ресурс, мали доступ до ресурсу 24/7, зазначив у своєму вступному слові Анатолій Хромов. Очевидно, що оцифрування архівів і до війни, і особливо зараз, є одним із пріоритетів нашої діяльності, в якому ми досягли певного прогресу, темпи оцифрування зросли майже на 500 відсотків, говорить очільник Укрдержархіву. Варто згадати приклад Держархіву Полтавської області, який за масштабами цієї роботи планує повністю оцифрувати фонди за 10 років. І це, досягається за рахунок різних проектів співпраці із інституціями, які зацікавлені в оцифруванні українських архівів. Ще багато років тому наші українські дослідники просили, фактично вимагали від керівництва архівної сфери, створити щось, що працює в розвинутих країнах, де в одному вікні можна отримати доступ до всіх оцифрованих документів, і ми рухаємося в цьому напрямку. Міжархівний пошуковий портал дає можливість користувачам за результатами пошуку перейти на конкретний сайт архіву та подивитися чи оцифрованні ці документи, а якщо ні, замовити їхні копії. Сьогодні, на ресурсі розміщено понад 2 мільйони цифрових копій з фондів трьох центральних державних архівів, і зараз приєднується четвертий, перший серед регіональних архівів. Менше ніж за півроку 100 тисяч користувачів відвідали цей портал. 

  Мені дуже приємно, відмітив Анатолій Хромов, що Державний архів Львівської області та Львівська обласна військова адміністрація, яка безпосередньо забезпечує матеріально-технічне оснащення архіву і яка знайшла можливість та кошти для реалізації програми інформатизації архіву, реалізували цей проект, і я вітаю всіх мешканців Львову, і не тільки Львову, тому що цю інформацію будуть дивиться по всій Україні та закордоном.

  Виступи інших учасників та відеозапис дивіться за посиланням.

  Довідково: 11 травня 2022 року в Укрінформі Державною архівною службою України презентовано Міжархівний пошуковий портал, який дає можливість доступу через єдине вікно до цифрових ресурсів архівів в режимі 24/7. Інформаційний ресурс створено за ініціативи та підтримки Анатолія Хромова, Голови Державної архівної служби України, ПП «Архівні інформаційні системи» у співпраці з Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України, Центральним державним архівом громадських об’єднань України, Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України на платформі ARCHIUM. Державна архівна служба України, планує в майбутньому долучення до нього всіх центральних та обласних архівів, щоб у перспективі стали доступними онлайн десятки мільйонів справ, а це мільярди копій архівних документів.