• In English
 • Оцифрування прифронтових архівів України
  Опубліковано 10 січня 2023 року о 11:23

  Спільний проєкт Державної архівної служби України з Меморіальним центром Голокосту, передбачає оцифрування документів, що стосуються історії єврейського та українського народів кінця XIX – початку ХХ століття, був активізований обома сторонами у грудні минулого року і триватиме до кінця 2023 року. В першу чергу оцифровуються документи держархівів прифронтових та прикордонних з країною-агресором регіонів. Проєкт передбачає тісну співпрацю з іноземними партнерами, завдяки фінансовій допомозі яких команда проєкту планує опрацювати понад мільйон сканкопій.

  З початку повномасштабного вторгнення українські архіви опинилися під загрозою знищення через бойові дії та ракетні обстріли, зафіксовані випадки викрадення окупантами фондів Держархіву Херсонської області, пошкодження приміщень держархівів Київської, Харківської та Чернігівської областей.

  Спільний проєкт Укрдержархіву та Меморіалу спрямований на забезпечення збереження історичних документів, захист від знищення культурної та історичної спадщини, на відновлення документальних фактів про події Голокосту, дає можливість вільного доступу в режимі онлайн до унікальної інформації, у т. ч. числі для пошуку в умовах війни інформації про своїх предків.

  Упродовж грудня 2022 року вдалося створити сканкопії на майже 70 тисяч документів, які викладені у онлайн-архіві. Це один з найбільших у Східній Європі онлайн-архівів із понад 2 мільйони документів ХХ століття, за допомоги якого опрацьовано тисячі запитів із різних країн та надано допомогу сотням у пошуку зниклих безвісти.

  Детальніше

  Довідково: договір про співпрацю між Державним архівом Чернігівської області та Благодійною організацією «Благодійний фонд «Меморіал Голокосту «Бабин Яр» було підписано 30 жовтня 2020 року.