• In English
 • Українські архіви отримали допомогу від партнерів з Німеччини
  Опубліковано 20 січня 2023 року о 12:58

  Державна архівна служба України продовжує систематичну співпрацю із іноземними партнерами, спрямовану на підтримку архівів України та надання допомоги у збереженні національної документальної спадщини, яка опинилися під загрозою знищення внаслідок повномасштабної російської агресії.

  Сьогодні до Києва прибула масштабна допомога із Німеччини для українських архівів у вигляді 20 спеціальних сертифікованих вогнетривких шаф із багатогодинним вогнезахистом. Це результат взаємодії Укрдержархіву із  Федеральним управлінням культурою та медіа (Bundesregierung für Kunst und Medien),  Німецьким центром допомоги мистецьким установам України (Ukraine Art Aid Center), Федеральним архівом Німеччини, Державними архівами Баварії,  Федеральним інститутом історії та культури німців у східній Європі (Bundesinstitut für Kultur und Geschichte im östlichen Europa) та Німецько-українським товариством.

  Висловлюємо щиру подяку німецьким партнерам та всім, хто брав участь у забезпеченні транспортування такого вкрай необхідного на сьогодні для українських архівів обладнання. Вогнестійкі шафи мають стійкість до високих температур і в надзвичайних умовах захищатимуть документи понад дві години від можливої втрати.

  Вогнестійкі шафи будуть розподілені по 3 шафи Центральному державному архіву вищих органів влади та управління України, Центральному державному історичному архіву України м. Київ, Центральному державному архіву-музею літератури і мистецтва України, Центральному державному архіву громадських об’єднань та україніки, по 2 шафи Центральному державному аудіовізуальному та електронному архіву, Центральному державному науково-технічному архіву, Галузевому державному архіву СБУ та по 1 шафі держархівам Миколаївської та Херсонської областей.

  Спіробітництво Укрдержархіву з іноземними партнерами та міжнародними донорами в зазначеному напрямку є одним із пріоритетів діяльності у 2023 році.