• In English
 • Інтерв’ю Анатолія Хромова італійській газеті La Repubblica
  Опубліковано 24 січня 2023 року о 17:36

  22 січня 2023 року вийшло інтерв’ю Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова “Архівісти, які змагаються з часом, щоб вберегти українські архіви” у популярній італійській газеті «La Repubblica». Матеріал підготувала журналістка Livia Ermini.

  Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, архівісти ведуть боротьбу за порятунок величезної спадщини, що зберігається в державних архівах і бібліотеках, від знищення. Команда співробітників та волонтерів відбирає, упаковує та перевозить у безпечні місця справи, рукописи та історичні документи.

   «Це культурний геноцид, — каже Анатолій  Хромов, — «Росія вкотре намагається знищити чи вкрасти архіви, щоб позбавити український народ його історії та виправдати свою агресивну політику».

  Актуальним є питання Державного архіву Херсонської області, де поки що неможливо остаточно підрахувати втрачені документи через ворожі обстріли: «Постійна загроза мешканцям і працівникам архіву, багато з них були змушені переїхати в безпечніші регіони або звільнитися. Окупанти викрали до 50% друкованих та аудіовізуальних матеріалів. Проте десятки найцінніших документів були сховані завдяки мужності та сміливості архівістів».

  Детальніше за посиланням або у PDF форматі.