• In English
 • Державний архів Кіровоградської області у п’ятірці лідерів по оцифруванню документів
  Опубліковано 31 січня 2023 року о 10:24

  Під час свого відрядження 20 січня 2023 року до Кіровоградщини Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов дав коментар для журналістів «Суспільне Кропивницький», в якому розповів про поточний стан справ Державного архіву Кіровоградської області.

  Очільник Укрдержархіву відмітив, що станом на зараз архів оцифрував всі метричні книги та всі книги записів актів цивільного стану. Співпраця Державного архіву Кіровоградської області із американською некомерційною корпорацією FamilySearch International дозволить у найближчі три роки оцифрувати усі документи. Наступними ж оцифровуватимуться нотаріальні книги, особові справи, кримінальні справи репресованих осіб в часи радянського тоталітарного режиму. Анатолій Хромов ананосував і те, що цьогоріч Держархів Кіровоградської області планує доєднатися до платформи Міжархівний пошуковий портал.

  Анатолій Хромов відмітив й те, що до держархіву Кіровоградщини були переміщенні документи із деяких областей: “Дуже важка ситуація, адже у нас є багато переповнених архівів, а в Державному архіві Кіровоградської області відносно є вільне місце. Мова йде про важливі фонди та колекції. Хоча ми маємо запевнити, що державні архіви – абсолютно цивільна інфраструктура, це культурна спадщина, ні в якому разі там немає військової складової».

  Додамо, що музей Берлін-Карлсхорст надав фінансову допомогу Держархіву Кіровоградської області та оплатив 18 протипожежних дверей для двох корпусів архіву. Також завдяки благодійним коштам було закуплено 1,5 тисячі картонажів – архівних коробок для зберігання архівних документів, комп’ютери та сканери.

  Детальніше про результати робочої поїздки Анатолія Хромова до Кіровоградщини читайте за посиланням: https://cutt.ly/f9Akgdr