• In English
 • «Я вдячний кожному архівісту, який працює в умовах війни» — Анатолій Хромов
  Опубліковано 17 лютого 2023 року о 12:36

  16 лютого 2023 року в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбувся публічний звіт Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова задля забезпечення відкритості та підвищення рівня інформативності громадян.

  «Цьогоріч публічний звіт проходить в екстраординарних умовах дев’яти років війни та року повномасштабного вторгнення. Тому це скоріше відверта розмова про актуальні та проблемні питання, які відбуваються вже майже протягом року у діяльності архівних установ» — зауважив очільник Укрдержархіву.

  Під час свого виступу Анатолій Хромов проінформував про роботу Укрдержархіву й архівних установ, про проведені заходи стосовно законотворчої та нормативно-правової діяльності, організовану роботу щодо обліку та зберігання документів Національного архівного фонду, цифровізацію архівної справи, міжнародне співробітництва та фінансову діяльність. Також були оголошені пріоритетні завдання галузі на 2023 рік.

  Голова Державної архівної служби України також відмітив, що Українська держава у 2022 році зробила значно більше для збереження архівів порівнюючи з 1941 та  2014 роком. Нині втрати документів державного архівного фонду оцінюються у 1,5% від загальної кількості, яка зберігалась до початку повномасштабного вторгнення. Начебто, цифра не велика, але ми всі розуміємо, що кожен документ НАФ є надважливим. Хотілося б взагалі обійтися без втрат, але очевидно зробити неймовірне неможливо.

  На завершення Анатолій Хромов звернувся до архівістів: «Користуючись нагодою хочу подякувати кожному архівісту, який залишився в Україні і продовжує далі працювати в цих надважких умовах. Я це прекрасно розумію та безмежно ціную».

  Виступ Голови Державної архівної служби супроводжувався демонстрацією інформаційно-аналітичної презентації.

  Із публічним звітом за 2022 рік можна ознайомитися за посиланням у відеозаписі трансляції заходу   або у текстовому форматі.