• In English
 • Базу даних «Український мартиролог XX ст.» поповнено інформацією про 805 репресованих осіб
  Опубліковано 27 лютого 2023 року о 18:42

  Наприкінці лютого 2023 року база даних «Український мартиролог XX ст.» поповнилася картками ще про 805 постраждалих осіб, у тому числі 115 фотодокументами.

  Центральний державний аудіовізуальний та електронний архів опрацював інформацію державних архівів Закарпатської, Кіровоградської, Полтавської, Сумської, Тернопільської і Хмельницької областей та успішно додав до бази даних популярного онлайн ресурсу, доступ до якого надається на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України.

  Відтепер у зазначеній базі даних доступна для широкого кола користувачів інформація про 108 364 репресовані особи.

  Ознайомитися з даними https://archives.gov.ua/um.php

  Довідково. «Український мартиролог ХХ ст.» – це інформаційно-пошуковий інтернет-проєкт, що розміщений на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України та містить стислу інформацію про жертви репресій 1920-1950-х років: фотопортрет або кілька фотографій (за наявністю), ім’я жертви та коротка характеристика роду занять, дати життя, відомості щодо реабілітації, посилання на архів, де зберігаються архівно-слідчі справи та інші дотичні матеріали. Базу даних «Український мартиролог ХХ ст.» презентував Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов 6 листопада 2020 року під час пресконференції в Укрінформі.