• In English
 • Презентація цифрового архіву українсько-чеського проєкту «Чехословаки в ГУЛАГу»
  Опубліковано 10 березня 2023 року о 13:43

  9 березня 2023 року у Бібліотеці Вацлава Гавела (Прага, Чеська Республіка) відбулися дискусія на тему відкритості та дослідження документів колишнього КДБ в Україні та презентація цифрового архіву українсько-чеського проєкту «Чехословаки в ГУЛАГу».

  Анатолій Хромов, очільник Укрдержархіву, взяв безпосередню участь у дискусії та презентації проєкту «Чехословаки в ГУЛАГу», до якого за його безпосереднього сприяння долучилися ЦДАГОУ та Держархів Закарпатської області, а згодом мають стати учасниками й інші державні архіви. Незважаючи на надскладні умови за яких сьогодні працюються українські архівісти, постійні загрози ракетних обстрілів, відсутність електропостачання, вони продовжили свою участь в українсько-чеському проєкті.

  Завдяки спільним зусиллям обох сторін користувачі, дослідники, родичі осіб, що зазнали репресій та потрапили в радянські виправно-трудові табори наприкінці 1930-х — на початку 1940-х років або були розстріляні, мають можливість ознайомитися з унікальною джерельною базою, що зберігається в українських архівах та свідчить про репресії щодо чехословацьких громадян на теренах колишнього СРСР.

  Довідково: українсько-чеський проєкт «Чехословаки в ГУЛАГу» здійснюється відповідно до положень Договору про співробітництво між Державною архівною службою України, Інститутом досліджень тоталітарних режимів та Архівом справ держбезпеки Чеської Республіки від 04 лютого 2020 року. Від української сторони Договір підписано Анатолієм Хромовим.

  Проєкт реалізовується у співпраці між Державною архівною службою України, Державним галузевим архівом Служби безпеки України, Інститутом досліджень тоталітарних режимів Чехії та Західно-чеським університетом у Пльзені.