• In English
 • Понад 100 млн аркушів архівних документів мають бути оцифровані в найближчі роки 
  Опубліковано 16 березня 2023 року о 17:23

  Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов разом із офіційним представником корпорації FamilySearch International в Україні Олександром Січкаренком провів в онлайн форматі консультативну зустріч для директорів архівів, присвячену інтенсифікації співпраці з оцифрування архівів України.

  На зустрічі були присутні директори 17 архівів, які ще не мають угод із FamilySearch, а також були запрошені директори 3 архівів,  які є лідерами по оцифруванню — Центрального державного історичного архіву України, м.Київ та держархівів Полтавської та Кіровоградської областей.

  Нині 16 українських архівів підписали угоду про співпрацю із FamilySearch на базі рамкового Меморандуму про співробітництво між Державною архівною службою України та корпорацією FamilySearch International від 2 червня 2020 року.

  Анатолій Хромов відзначив, що в перспективі в цьому році всі державні архіви, які містять генеалогічну інформацію мають завершити процес укладання угод про співпрацю з корпорацією. Понад 100 млн. кадрів має бути оцифровано. 

  В свою чергу представник FamilySearch в Україні Олександр Січкаренко підкреслив: «Варто руйнувати легенду, що FamilySearch цікавить тільки генеалогія, насправді нас цікавить сімейна історія, а це набагато ширший обсяг документів, які містять подібну інформацію, а сімейна історія це будь що – військові документи, фільтраційні справи, документи рад та інше».

  По завершенню наради керівникам архівів було надано ряд рекомендацій та доручень, зокрема щодо забезпечення комунікації та взаємодії з підготовки до підписання відповідних угод.