• In English
 • Круглий стіл: «Іскри та попіл польського Січневого повстання»
  Опубліковано 5 травня 2023 року о 17:04

  Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов взяв онлайн участь у засіданні круглого столу «Іскри та попіл польського Січневого повстання», що відбувся у рамках відзначення в Україні 160-річчя Січневого повстання 1863-1864 років, організатором якого виступив Державний архів Київської області.

  До участі у заході долучилися науковці з України, Польщі, Великобританії. У рамках заходу архівом були представлені документи з фондів державних архівів Київської, Львівської, Черкаської областей відповідної тематики.

  Анатолій Хромов наголосив на важливості проведення таких заходів: «Проведення цього круглого столу ілюструє сталість роботи архівних установ. Незважаючи на війну ми вкотре підкреслюємо важливість архівів для наукових досліджень. Я гадаю, що за результатами заходу учасники та науковці зроблять важливі висновки, які маємо робити ми українці і наші найближчі сусіди, в тому числі наші брати поляки, які нам активно допомагають. Наш віковічний ворог неодноразово досягав успіху, коли ми були роз’єднанні. І лише наше єднання допомагало нам досягнути ефективного результату».

  Істориками та науковцями під час круглого столу було обговорено коло питань, зокрема, участь українського селянства в Січневому повстанні 1863-1864 рр; роль окремих особистостей; вплив Уманської римо-католицької парафії; перебіг, наслідки та придушення національно-визвольного виступу.