• In English
 • База даних «Український мартиролог XX ст.» поповнилася інформацією ще про 1130 репресованих осіб
  Опубліковано 12 травня 2023 року о 13:49

  На початку травня база даних «Український мартиролог XX ст.» поповнилася картками ще про 1130 постраждалих осіб, у тому числі 259 фотодокументами.

  Центральний державний аудіовізуальний та електронний архів опрацював інформацію Центрального державного архіву громадських об’єднань та україніки, а також державних архівів Житомирської, Кіровоградської, Львівської та Сумської областей.

  Відтепер у зазначеній базі даних доступна для широкого кола користувачів інформація про 112 861 репресованих осіб.

  Ознайомитися з даними https://archives.gov.ua/um.php

  Довідково. «Український мартиролог ХХ ст.» – це інформаційно-пошуковий інтернет-проєкт, що розміщений на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України та містить стислу інформацію про постраждалих від репресій 1920-1950-х років: фотопортрет або кілька фотографій (за наявністю), ім’я особи та коротка характеристика роду занять, дати життя, відомості щодо реабілітації, посилання на архів, де зберігаються архівно-слідчі справи та інші дотичні матеріали. Базу даних «Український мартиролог ХХ ст.» презентував Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов 6 листопада 2020 року під час пресконференції в Укрінформі.