• In English
 • Інтерв’ю Анатолія Хромова у програмі «Перехрестя з Христею Равлюк»
  Опубліковано 16 травня 2023 року о 13:53

  14 травня 2023 року на телеканалі Ukraine World News у програмі «Перехрестя з Христею Равлюк» вийшло інтерв’ю Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова, під час якого він підсумував інформацію про стан архівів з початку повномасштабного вторгнення та проінформував про перебіг справ у реалізації масштабних проєктів з оцифрування та облаштування резервних сховищ. Також він акцентував увагу на співпраці з міжнародними партнерами та ініціативності Державної архівної служби України у пошуку грантових програм.

  Завдяки співпраці Державної архівної служби України з іноземними партнерами, реалізуються масштабні темпи оцифрування. Серед усього сказаного, Анатолій Хромов наголосив: «Архівна система України одна з найбільш відкритих у світі, документи із обмеженим доступом складають менше 1%. Для оцифрування ключових документів, які є найбільш запитуваними українськими або іноземними користувачами достатньо 5-7 років. І що найважливіше, це робиться не за кошти українських платників податків, а за мільйони інвестицій іноземних партнерів. Зокрема, тільки один наш партнер – корпорація FamilySearch International (США) в найближчі 7 років планує витратити на оцифрування українських архівів інвестувати мільйони доларів».

  Державна архівна служба України внесла ініціативні зміни до нормативно-правових актів, якими регулюються питання використання копій документів НАФ України. Завдяки цьому, архіви зможуть надавати архівні довідки та витяги за оцифрованими документами фонду користування при відсутності оригіналів таких документів, це особливо важливо, наприклад, у випадку із розграбованими державними архівами Херсонської області, а також архівами Криму.

   «Розуміння західним суспільством про те, які загрози несе війна для культурної спадщини, повернуло фокус їхньої уваги до проблем українських архівів. Допомога від іноземних колег надходить, як у вигляді спеціалізованого обладнання, так і у вигляді матеріальної допомоги. Я не перестаю дякувати нашим іноземним колегам за їх солідарність у підтримці українських аріхівів.», — наголосив Анатолій Хромов.

  Докладно у відвертому інтерв’ю очільника Укрдержархіву у програмі «Перехрестя з Христею Равлюк».

  Лінк на відео.